ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«КРАСНОГОРІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ»

gallery/133951702
gallery/герб-прапор
gallery/13395170

Ліцензовані спеціальності

208 «Агроінженерія»

Кваліфікація: технік-механік сільськогосподарського виробництва

Роль і місце майбутнього техніка-механіка в експлуатації машин та обладнання аграрного виробництва неоцінимі.

Жодна машина, обладнання чи механізм не можуть з моменту їх складання і введення в експлуатацію працювати безмежно, так як безліч внутрішніх і зовнішніх факторів середовища викликають фізичні та хімічні зміни у матеріалах з яких вони виготовлені, наростаючі спрацювання робочих поверхонь, зміну параметрів їх роботи в сторону погіршення і в кінцевому результаті неможливість їх використання за призначенням. Допуск роботи механізмів за межами гранично допустимих параметрів приводить до аварійних спрацювань, зламів деталей, безповоротного виходу машини чи обладнання з експлуатації.

Тому кожний механізм, спряження деталей машин та обладнання постійно повинні бути під контролем фахівця і своєчасно обслуговуватись або ремонтуватися з метою відновлення параметрів їх роботи Від того наскільки вчасно, уміло і якісно будуть виконуватись ремонтно-обслуговуючі роботи з механізмами залежить їх надійність і довговічність. Таким фахівцем є технік-механік, який мас технічну підготовку і уміє працювати з механізмами. Його роботу з машинами та обладнанням можна порівняти з роботою лікаря, лише з тією різницею, що лікар лікує людей, а технік-механік ліку» техніку Але техніку-механіку це робити складніше, так як машина чи обладнання не говорять що і де «болить».

В першу чергу техніку-механіку при проявах або фактичній несправності необхідно визначити де ця несправність та причини її виникнення. До визначення причини несправності обов’язково приводить знову до виникнення цієї ж несправності. Щоб уміти це робити технік-механік повинен добре знати будову, принцип дії, можливі несправності, зовнішні прояви та причини їх виникнення, володіти навичками аналізу подій у механізмах і у машинах, обладнанні в цілому.

Разом з тим, технік-механік повинен уміло використовувати засоби, технології і методики діагностування механізмів, систем, головних спряжень машин та обладнання з метою визначення головних параметрів їх стану та можливості подальшої експлуатації чи обслуговування або ремонту.

Важливе значення має уміння фахівця якісно обслуговувати та відновлювати (ремонтувати) деталі, спряження, механізми і машини, обладнання в цілому. Від цього залежить їх довговічність, економічність та продуктивність у роботі.

Вінцем всієї багатогранної роботи техніка-механіка з машинами чи обладнанням є задоволення, радість від того, що в результаті його дій вони почали надійно працювати як відремонтований годинниковий механізм. Ця радість нерідко викликає внутрішній оклик «Я зміг!», «Я це зробив!».

Звичайно все це можливо лише тоді коли майбутній технік-механік любить техніку, коли його приваблюють і цікавлять будь-які механізми, коли він хоче з ними працювати, обслуговувати та ремонтувати.

gallery/загружено (2)
gallery/загружено (1)
gallery/podryjka